Barlangjaink élővilága

A Csévi-szirtek barlangjainak legszembetűnőbb, számunkra legkedvesebb lakói a denevérek. A téli időszakban 5-600 példányuk telel itt át. Leggyakoribbak a kis patkosorrú, valamint a közönséges denevérek, de összesen 19 fajukat sikerült már itt megtalálni. Az emlősök közül rókák járnak be több barlangba is, mert néha meglepően távoli helyeken találkozunk nyomaikkal. Több kisragadozó is látogatja még a járatokat, denevéres helyeken mindenhol látni karomnyomaikat a sziklafalon. Állandó lakóknak számítanak a pelék, melyek nem csak a bejáratok közelében, hanem mélyen a barlangokban is megtalálhatóak. Téli álmukat is lent alusszák. A Vacska-barlang egy vadmacskáról kapta a nevét, előttünk az tanyázott a barlang első kis termében. Neki köszönhetjük a barlang felfedezését is. Az emlősök mellett említésre méltó még a barlang rovarvilága, ami számunkra meglepő gazdagságú és a barlangkedvelő állatok mellett néhány barlanglakó is található itt.

Pin It

Comments powered by CComment

Kategória: