Hossza: 49 m Vertikális kiterjedése: 7 m (-4, 6 m, +2, 4 m)

A 8 méteres kis átjáróbarlangot 2007-ben kezdtük el bontani. Nagy lendülettel álltunk neki a feltáró kutatásnak, ami először a bejárati rész kitágítását jelentette. Innen nagy mennyiségű humuszt és kőtörmeléket távolítottunk el. A bontás megkezdése előtt se huzat, se légrés nem tette bíztatóvá a helyet, de mi mégis érzésre jónak találtuk. A barlang érdekessége, hogy a kijárati kis kürtő felé szépen oldott, míg a másik fal erősen szétfagyott. A kürtő és a bejárat közelében előkerült néhány cserépdarab, valamint a mélyebbi sárga agyagos törmelékből két barlangi medve fog is. Ez azért érdekes mert a barlang jellegéből adódóan nehéz elképzelni, hogy itt a múltban mit kerestek emberek. 3. nap már megjelent a huzat a végponti részen lévő omladékból, ami alatt lényegre törően átbontva egy kis cseppköves hasadékba jutottunk. Itt nagy kőtömbök között lefelé tovább lehetett látni. A további bontáshoz azonban az omladékból is le kellett szedni, de legalább így a bejutást is kényelmesebbre és veszélytelenebbre tágítottuk. Következő alkalommal egy keskeny szépen oldott hasadékba sikerült bejutni, ami azonban a végén járhatatlanul elszűkült. A barlang hossza ezzel elérte a 49 métert. Mivel az omladékból is előkerült néhány cserépdarab, nekiálltunk letisztázni, hogy vajon hol vezet a felszínre. Ennek eredményeként egy egész termet bontottunk ki, aminek a szálkő mennyezetét is megtaláltuk, de továbbjutást, vagy a felszínre menő járatot nem leltük meg. Megpróbálkoztunk még a végponti hasadékon átjutni, ám itt sem jártunk sikerrel.

További képek

001

Pin It

Comments powered by CComment

Kategória: