Szlovák-karszt 2013. szeptember

Szeptember elején rozsnyói barlangászok vendégeként a Szlovák-karszton jártunk.

27 Szlovak-karszt 2013.09 kicsiBejártuk a Pelsőci-fennsík legszebb aknabarlangjait, a Szarvas- és Vaddisznós-zsombolyt valamint a Csengő-lyukat. Megcsodáltuk a turisták által is látogatható, különleges, hosszú szalma-cseppköveiről ismert Gombaszögi-barlangot, végül leereszkedtünk a Feneketlen Lednicébe.

A vidék nagyon szép, kirándulásra is kiváló. A barlangok tágasak (kivéve a Vaddisznós néhány szűkületét), alig agyagosak, száz méter körüli mélységük ellenére könnyű túrák voltak. Viszont jópár nitt nem a megfelelő helyen volt vagy megbízhatatlannak tűnt, ezért nem volt triviális, hogyan kell biztonságosan beszerelni a barlangokat.

A képre kattintva a galériába léphetsz, utunk térképe innen letölthető.

Ádám Bence


 

 

Pin It

Comments powered by CComment

Kategória: